کمپانی پرولایت به ارائه محصولات با کیفیت در دنیا معروف است. این کمپانی همواره در جهت پیشبرد اهداف خود برای دستیابی به بالاترین سطوح کیفیت تلاش می کند و دارای خط تولید در ایالات متحده، چین، انگلستان و رومانی است. کمپانی پرولایت به طور مستمر ابزارها و روش های خود را برای رسیدن به بالاترین کیفیت ارزیابی می کند و از قابل اطمینان بودن محصولات و سازگاری آنها اطمینان حاصل می کند. کمپانی پرولایت، بزرگترین واحد تحقیق و توسعه (R & D) را در میان تمامی شرکت های تولید کننده رزین داراست. محققان کمپانی پرولایت قادر به تولید محصولات جدید و ارائه راه حل های نوآورانه جدید متناسب با نیاز بازار هستند.

گالری

اطلاعات تماس

021-79315

تهران - خ شریعتی

رزین میکس بد جهت تولید آب فوق العاده خالص

رزین میکس بد UCW3600 که مخفف UltraClean و به معنی فوق خالص است. رزین میکس بد UCW3600  دارای گرید Ultrapure Water است و این بدین معنا است که جهت تولید آب خالص و فوق خالص کاربرد دارد. از این رزین در در دستگاه دیونایزر جهت تولید آب فوق خالص استفاده می شود.

رزین ترکیبی (میکس بد) پرولایت در تبادل یون با آب، کلیه یون های محلول در آب را به خود جذب کرده و و به جای این یون ها، یون های H+ خود را وارد آب می کند، به این ترتیب سختی آب را کاهش داده و آب خالصی با هدایت الکتریکی (EC) کمتر از یک میکروزیمنس بر سانتی متر را تولید می کند.

ساختار پلیمری رزین میکس بد UCW3600 ، ژل پلی استایرن دارای اتصال متقابل با دی وینیل بنزن است، این رزین از ژل های کاتیونی و آنیونی دارای گرید فوق خالص در فرم های هیدروژن (+H) و هیدروکسید (-OH) تشکیل شده است. به همین علت توانایی حذف کلیه یون های محلول از آب را دارد. گروه های عاملی در ژل های کاتیونی و آنیونی به ترتیب سولفونیک اسید و آمونیوم کواترنر نوع 1 است. نسبت هم ارزی شیمیایی (Chemical Equivalent) کاتیون ها به آنیون ها در رزین میکس بد UCW3600 مقدار 1 به 1 است.

همچنین لازم به ذکر است که این رزین قابلیت جدا شدن دارد. با استفاده از رزین پرولایت UCW3600 می توان به آبی خالص دست یافت که TOC (کل کربن آلی) آن در حدود  10 ppm و مقاومت ویژه آن در حدود  18MΩ.cm است.

این رزین تبادل یونی میکس بد برای استفاده در کارتریج های قابل احیا و غیر قابل احیا و هم چنین واحدهای تبادل یونی بزرگ مناسب می باشد. عبور آب در نرخ های جریان مشخص شده از رزین UCW3600 می تواند سبب کاهش کل جامدات معلق در آب شود. این رزین ترکیبی برای تصفیه صنعتی آب بسیار مناسب و ایده آل است.

رزین میکس بد UCW3600 پرولایت ترکیبی از 40 درصد رزین کاتیونی اسیدی قوی ژله ای و 60 درصد رزین آنیونی قوی نوع یک، به شکل دانه های کروی ژله ای می باشد. رزین MB400 از دانه های ژله ای شکل پلی استایرنی به رنگ کهربا تشکیل شده است که دارای بار منفی و مثبت می باشند. این ویژگی باعث می شود رزین میکس بد UCW3600 قادر به از بین بردن و حذف بیش تر ناخالصی های موجود در آب شامل: کلسیم، منیزیم، منگنز و کلریدها می باشد. میانگین هدایت الکتریکی این محصول بین 0.1 تا 5 میکروزیمنس بر سانتی متر است. این رزین میکس بد یک ترکیب کاملا بازسازی شده از رزین کاتیونی قوی C100H در فرم H و رزین آنیونی قوی نوع یک A400OH در فرم OH می باشد.

بسته بندی رزین UCW3600

رزین UCW3600 در بسته های 5 تا 25 لیتری در بازار یافت می شود.

مکانیسم حذف رزین میکس بد UCW3600

رزین میکس بد UCW3600 از ژل های کاتیونی و آنیونی در فرم های هیدروژن (+H) و هیدروکسید (-OH) تشکیل شده است. در هنگامی که این رزین در مجاورت آبی که دارای کاتیون و آنیون است، قرار می گیرد، عمل تبادل یونی شروع می شود. بدین ترتیب که کاتیون های موجود در آب با یون هیدروژن رزین و آنیون های موجود در آب با یون هیدروکسید رزین تعویض می شوند؛ در نتیجه کاتیون ها و آنیون های آب حذف شده و به جای آنها یون هیدروژن و هیدروکسید وارد آب می شود و در نهایت خروجی رزین آبی خالص خواهد بود.

مزیت های رزین میکس بد پرولایت مدل UCW3600

 • مزیت های مهم رزین میکس بد پرولایت مدل UCW3600 شامل موارد زیر می باشند:
 • دارای ساختار شیمیایی ویژه و ترکیبی از رزین آنیونی قوی نوع یک با رزین کاتیونی قوی
 • ظرفیت بالای عملکردی برای حذف سختی آب
 • استفاده ویژه جهت تولید آب فوق خالص در دستگاه های دیونایزر
 • عمر مفید بالا
 • دارای استانداردها و گواهینامه های جهانی مانند گواهی IFANCA Halal

نکته مهم در رابطه با رزین میکس بد UCW3600 پرولایت این است که به دلیل دارا بودن کاتیون ها و آنیون های قوی به صورت هم زمان در ساختار خود، برای استفاده در مصارف مختلف جهت کاهش سختی آب مناسب می باشد.

ویژگی ظاهری رزین پرولایت UCW3600

رزین میکس بد UCW3600 از دانه های کروی شکل تشکیل شده است. قطر متوسط دانه های ژل کاتیونی و ژل آنیونی این رزین به ترتیب 40 ± 610 و 50 ± 750  میکرومتر می باشد.

کاربردهای اصلی رزین میکس بد  UCW3600

 • از کاربردهای اصلی رزین UCW3600 می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • تولید آب خالص و فوق خالص جهت استفاده در صنایع مختلف با مقیاس کوچک و آزمایشگاهی
 • ظرفیت عملکردی بالا
 • قابلیت جدا شدن
 • مناسب برای سیستم های (UPW (Ultra Pure Water

احیا و بازیابی رزین UCW3600

احیای این نوع رزین می تواند از طریق مقدار کافی ماده احیا کننده فراهم شود که با توجه به شرایط و بحث اقتصادی موضوع این رزین قابل احیا و بازیابی نمی باشد.

یک دیدگاه بنویسید