کمپانی پرولایت به ارائه محصولات با کیفیت در دنیا معروف است. این کمپانی همواره در جهت پیشبرد اهداف خود برای دستیابی به بالاترین سطوح کیفیت تلاش می کند و دارای خط تولید در ایالات متحده، چین، انگلستان و رومانی است. کمپانی پرولایت به طور مستمر ابزارها و روش های خود را برای رسیدن به بالاترین کیفیت ارزیابی می کند و از قابل اطمینان بودن محصولات و سازگاری آنها اطمینان حاصل می کند. کمپانی پرولایت، بزرگترین واحد تحقیق و توسعه (R & D) را در میان تمامی شرکت های تولید کننده رزین داراست. محققان کمپانی پرولایت قادر به تولید محصولات جدید و ارائه راه حل های نوآورانه جدید متناسب با نیاز بازار هستند.

گالری

اطلاعات تماس

021-79315

تهران - خ شریعتی

رزین سختی گیر پرولایت مدل C100

رزین کاتیونی C100 که با نام های دیگری نظیر رزین سختی گیر، رزین کاتیونی سختی گیر، رزین کاتیونی پرولایت، رزین سختی گیر پرولایت و … در بازار شناخته می شود؛ جزو پرفروش ترین و پرکاربردترین رزین های سختی گیر صنعتی در ایران است.
رزین سختی گیر پرولایت مدل C100 از متداول ترین رزین های کاتیونی مورد استفاده در سختی گیرهای صنعتی می باشد. این رزین از کیفیت بسیار بالا جهت حذف سختی آب برخوردار می باشد؛
رزین کاتیونی C100 دارای استانداردهای جهانی مانند گواهینامه انجمن کیفیت آب (WQA)، گواهینامه IFANCA Halal است و مطابق با استاندارد NSF/ANSI-61 نیز می باشد. رزین C100 یک رزین تبادل یونی است که از ژل پلی استایرن سولفونات تشکیل شده است. این رزین دارای درجه صنعتی متوسط بوده و جزو رزین های کاتیونی قوی محسوب می شود و بیشتر به صورت فرم Na موجود است.دانه های رزین سختی گیر پرولایت مدل C100 در تبادل یون با آب، یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب را که باعث سختی آن می شوند، جذب کرده و به جای آنها یون سدیم را وارد آب می کنند. به همین دلیل به رزین سختی گیر C100 پرولایت، رزین تبادل کاتیونی سدیمی نیز گفته می شود که پرکاربردترین رزین در صنعت آب و فاضلاب می باشد.
رزین سختی گیر کاتیونی C100 پرولایت یک رزین سطح استاندارد با توزیع گاسین اندازه ذرات در محدوده بین 300 تا 1200 میکرو متر می باشد. این رزین در گروه عملکردی رزین های اسید سولفونیک می باشد که یک رزین اسیدی قوی است و از دانه های کروی شکل تشکیل شده است.
رزین تبادل کاتیونی Purolite مدل C100 با جایگزینی یون های سدیم با یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب، رسوب گذاری کربنات کلسیم و منیزیم بر روی سطوح و داخل تجهیزات را به مقدار زیادی کاهش می دهد و از خسارات ناشی از این رسوبات جلوگیری می کند.

رزین سختی گیر پرولایت مدل C100

کاربردهای اصلی رزین سختی گیر C100 شامل موارد زیر می باشد:
-برای سختی گیری آب در مقیاس صنعتی
-حذف مواد معدنی در کاربردهای صنعتی در هنگام بازسازی با اسیدها

مکانیزم حذف سختی آب توسط رزین C100

همانطور که میدانید سختی آب به علت حضور یون های کلسیم و منیزیم است. دانه های رزین C100 هنگامی که در معرض آبی که دارای یون های کلسیم (2+Ca) و منیزیم (2+Mg) است قرار می گیرند، عمل تعویض یون را انجام می دهند. بدین ترتیب که یون های سدیم موجود در سطح رزین C100 وارد آب می شوند و به جای آنها یون های کلسیم و منیزیم بر سطح رزین قرار می گیرند، بدین ترتیب سختی آب از بین می رود . رزین کاتیونی C100 به دلیل این که در سطح دانه های خود سدیم دارد و یون سدیم را به آب وارد می کند، به رزین کاتیونی سدیمی نیز معروف است. لازم به ذکر است که رزین C100 علاوه بر یون های کلسیم و منیزیم به طور محدودی توانایی حذف یون های آهن محلول، منگنز و همچنین مواد معلق به دلیل عملکرد فیلتر بستر را نیز دارد.

شکل ظاهری رزین کاتیونی C100

رزین کاتیونی C100 دانه هایی کروی شکل هستند که ابعاد آن ها عموما در حدود 300 تا 1200 میکرون است و حداکثر 1% آنها قطری کمتر از 300 میکرون دارد. همچنین این دانه ها ظاهری شفاف دارند.

مزایای رزین سختی گیر پرولایت مدل C100

  • ظرفیت عملکرد بالا در حذف سختی آب
  • دارای عملکرد سینتیک (جنبشی) خوب برای جایگزینی یون سدیم با یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب سخت
  • پایداری فیزیکی و شیمیایی بسیار عالی و بازیافت راحت
  • دارای استانداردهای جهانی مانند استاندارد WQA از انجمن کیفیت آب، استاندارد NSF/ANSI-61 آمریکا که به بررسی معیارهای تاثیرگذار بر روی سلامت اجزا سیستم تصفیه آب می پردازد.

عوامل موثر بر کارایی رزین پرولایت C100

کارایی و عملکرد رزین پرولایت C100 عمدتا با سختی موجود در آب خروجی از رزین سنجیده می شود. کارایی رزین C100 به موارد زیر بستگی دارد:

  • مقدار و غلظت ماده احیا کننده که قبل از شروع سختی گیری برای احیای رزین استفاده شده
  • سختی کل و مقدار سدیم موجود در آب ورودی جهت تصفیه
  • نرخ جریان آب ورودی به بستر

پایداری شیمیایی و حرارتی رزین پرولایت C100

رزین کاتیونی C100 در اسیدهای رقیق یا نسبتا قوی، محلول های قلیایی و اکثر حلال های رایج حل نمی شوند. با این حال قرار گرفتن رزین به مدت طولانی در معرض مقادیر قابل توجه کلر آزاد، یون های هیپوکلریت و یا سایر اکسیدکننده های قوی باعث شکستن پیوندهای اتصال متقابل می شود که این خود افزایش رطوبت داخل رزین و کاهش مقاومت مکانیکی آن را در پی دارد. رزین C100 مدل سدیمی تا دمای 150 درجه سانتی گراد پایداری حرارتی خود را حفظ می کند.

یک دیدگاه بنویسید