کمپانی پرولایت به ارائه محصولات با کیفیت در دنیا معروف است. این کمپانی همواره در جهت پیشبرد اهداف خود برای دستیابی به بالاترین سطوح کیفیت تلاش می کند و دارای خط تولید در ایالات متحده، چین، انگلستان و رومانی است. کمپانی پرولایت به طور مستمر ابزارها و روش های خود را برای رسیدن به بالاترین کیفیت ارزیابی می کند و از قابل اطمینان بودن محصولات و سازگاری آنها اطمینان حاصل می کند. کمپانی پرولایت، بزرگترین واحد تحقیق و توسعه (R & D) را در میان تمامی شرکت های تولید کننده رزین داراست. محققان کمپانی پرولایت قادر به تولید محصولات جدید و ارائه راه حل های نوآورانه جدید متناسب با نیاز بازار هستند.

گالری

اطلاعات تماس

021-79315

تهران - خ شریعتی

رزین آنیونی پرولایت Purolite مدل A600

رزین آنیونی پرولایت مدل A600 نوعی رزین آنیونی بازی قوی (SBA) نوع 1 با سیکل کلرید است که توانایی حذف و جداسازی تمامی آنیون های مضر در آب را دارا می باشد. این رزین قابلیت بالای در جذب و حذف سیلیکا ازآب دارد. رزین آنیونی پرولایت مدل A600 علاوه بر سیکل کلرید توسط شرکت سازنده در فرم هیدروکسید نیز موجود می باشد. این رزین از نظر ظاهری دارای دانه های کروی شکل شفاف به رنگ زرد روشن و ساختار پلیمری پلی استایرن با پیوندهای دی وینیل بنزن (DVB) است. گروه عملکردی رزین آنیونی پرولایت مدل A600 گروه آمونیوم چهار ظرفیتی (آمونیوم کوارترنر نوع 1) می باشد.

بسته بندی رزین پرولایت A600

رزین آنیونی A600 در بسته بندی 25 لیتری تحت لیسانس انگلستان تولیده شده و به بازار عرضه می شود.

کاربردهای رزین آنیونی پرولایت مدل A600

این رزین تبادل یونی قادر به حذف کلیه آنیون های موجود در آب است، با این وجود کاربردهای مهم رزین آنیونی پرولایت مدل A600 شامل موارد زیر هستند:

  • حذف سیلیکا
  • حذف مواد معدنی
  • به عنوان دمینرالیزاسیون (Demineralize)
  • بازیابی و بازیافت بسیار عالی

نکات مهم در رابطه با رزین های تبادل یونی

برای استفاده و نگهداری از رزین های تبادل یونی، رعایت نکات زیر ضروری می باشد:

  • رزین های تبادل یونی باید پیوسته درون داخل آب نگهداری شوند تا کاملا خیس باقی بمانند.
  • پیش از استفاده از رزین سختی گیر، ضروری است که فیلتر رزینی با استفاده از شستشوی معکوس شسته شود تا ذرات رزین های درون مخزن برحسب اندازه خود مرتب گردند.
  • مقدار ماده احیا کننده جهت فرایند احیای رزین های تبادل یونی عملاً بیشتر از مقدار استوکیومتری محاسبه شده است.
  • در هنگام بهره برداری از دستگاه سختی گیر حاوی رزین کاتیونی هدایت الکتریکی آب خروجی از دستگاه نسبت ورودی افزایش خواهد یافت. در صورتی هدایت الکتریکی کاهش یابد، رزین به حالت اشباع رسیده است.
  • به منظور جلوگیری از رشد باکتری ها در رزین، معمولاً آب را توسط کلرین ضدعفونی می کنند. اگر بدین منظور حداکثر دوز استفاده از کلرین 0.1 میلی گرم بر لیتر باشد، موجب تخریب رزین نمی شود.
  • عمر کاری متوسط رزین ها (با شرایط یک بار احیا در روز) و اگر از آلودگی های رزین صرف نظر شود، برای رزین کاتیونی آنیونی پرولایت بین 8 تا 10 سال می باشد. اما در شرایط عملیاتی مطلوب می تواند عمر مفید بالاتری نیز داشته باشد. 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *